Duyurular & Haberler

STAJ PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI

Kıbrıs Türk Yöneticiler Derneği, İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği ve PeacePlayers-Kıbrıs’ın ortaklaşa yürüttüğü Avrupa Birliği finansmanlı SEEing Youth: Supporting, Educating and Enabling Youth Projesi’nin ‘Geleceğe İlham Ver’ ödenekli staj programı için başvurular başladı.

Gençlerin geleceğin liderleri olma yolunda kapasitelerini arttırmak ve onlara iş deneyimi kazandırmak için çeşitli çalışmalar ve eğitim olanakları sunacak olan staj programına 18 yaş üstü ve sosyal yatırımları yapılabilecek herkes başvurabilir.

Gençlerin çalışma hayatına atılırken gerekli iş becerileri kazanmalarının, kaliteli bir tecrübe dönemi ile mümkün olabileceğini belirten proje ekibi, bu sürecin anlamlı bir öğrenme sürecine dönüştürülmesiyle hem işverenlerin hem gençlerin ve uzun vadede de ülke ekonomisinin fayda göreceğinin altını çizdi.

Proje ekibi iş tecrübesi kazanmak, eğitim hayatlarında kazandıkları bilgileri pratiğe dökmek ve staj programı kapsamında alacakları eğitimlerle kendilerini hem profesyonel hem de kişisel anlamda geliştirmek isteyen herkesi başvuru yapmaya davet ediyor.

Bu yılki staj programı kapsamında gençler Lefkoşa, Mağusa, Girne/Kyrenia ve İskele/Trikomo’da bulunan 24 farklı kurumda açılan pozisyonlara başvurularını 19 Haziran 2022 tarihine kadar gerçekleştirebilir.

İlgilenenler daha fazla bilgi ve kurum kataloğuna buradan ve başvuru formuna buradan ulaşabilirler.

Proje ekibi, ayrıca staj programı ile ilgili tüm bilgilere ve daha fazlasına SEEing Youth Facebook ve Instagram hesaplarından ve www.seeingyouth.org’dan ulaşılabileceğini belirttiler.